0 242 417 37 27 0 242 417 37 27

Buz Türleri ve Kullanım Alanları

Buz Çeşitleri

Buz Çeşitleri

Antalya buz firmalarında üretilen dört farklı buz türünü ve kullanım alanlarını bu yazımızda sizler için aydınlatacağız.

Listenin en başını kuru buz alıyor. Su ile oluşturulmayan bu buz çeşidi, Karbondioksit molekülünün yüksek basınç altında katılaştırılması ile elde ediliyor. İçeceklere konulmaz, son derece soğuktur ve hızlı bir şekilde soğukluğunu dış ortama verir. Özellikle soğuk kalması gereken kapalı içecekleri, kapalı kutudaki dondurma gibi tatlıları bu buz türü ile korumanız mümkün.

    Antalya buz firmasında üretilen kalıp buzlar listemizin ikinci sırasını oluşturuyor. Otellerin yaz aylarında suyu serinletmek için havuza atmaları, büyük et dondurucularında genel sıcaklığı dengelemek adına kullanımı olsun, kalıp buzların çok geniş bir yelpazesi var. Üstelik, aldığınız kalıp buzu aspretörünüzün arkasına koyup, ortamı çok daha fazla serinletebilirsiniz.

Antalya buz üreticilerinin sizlere sunduğu üçüncü sırada küp buzlar yer alıyor. Özellikle büyük otellerin soğuk içilmesi gereken içeceklerin içlerine koymaları için aldıkları bu buz kütlelerini, siz de eviniz için alıp ister içeceklerinize koyup, ister olası kazalarda şişlik önleme adına kullanabilirsiniz.

Listemizin son sırasında, toz buzlar yer alıyor. Kar görünümüne sahip bu buzları, taze kalmasını sağladığınız et ve et ürünlerinizin arasına serpiştirebilirsiniz. Özellikle uzun yolculuklarda soğutucuya konan etler arasına yerleştirilen kar buzlar, uzun süreler et ürünlerinin taze ve ferah kalmasını sağlıyor. Firmalarda kesik küçük buz türlerini de temin etmeniz mümkün.