Buzu Doğru Kullanmazsanız Serinleyemezsiniz

Buzu Doğru Kullanmazsanız Serinleyemezsiniz

Buzu Doğru Kullanmazsanız Serinleyemezsiniz

Evet, gerçekten de böyle. Eğer buzu doğru bir şekilde kullanmıyorsanız, buzun serinleme etkisi miktarı ne kadar fazla olursa olsun az olmaktadır. Özellikle nem oranı yüksek Antalya gibi bölgelerde, buz kullanımı nemi tutması bakımından oldukça önemli olmasına karşı, yanlış buz kullanımından ötürü kişiler serinleyememekte, yakıcı sıcaktan kaçamamaktadır.

Peki doğru buz kullanımı nasıldır? Antalya buzlarından en doğru şekilde istifade etmek için, buz kalıbını rüzgar alan bir bölgenin gerisine bırakın. Tavsiye olarak bu bölge hava akımına olanak tanısın.  Buzu cildiniz ile doğrudan temasa maruz bıraktırmayın, en azından uzun süreler bu temastan kaçının. Antalya buz firmalarından temin edeceğiniz, aspiratörünüzün pervane hacminin dörtte biri kalınlığa sahip bir buz kalıbını hemen aspiratörünüzün arkasına koyun. Evinizin en sıcak ortamına aspiratör ve buz ikilisini bırakıp, yarım saat çalıştırın. Siz odayı terk edin ki, soğuk dalga doğrudan size vurmasın. Aksi takdirde serinleyim derken hasta olursunuz. Yarım saat sonra odaya girdiğinizde, kıştan bir hava olduğunu göreceksiniz.

Buzu en doğru olarak bu şekilde kullanırsanız, büyük oranda sizi ferahlatacaktır. Bu size anlattığımız uygulamanın temel mantığı ise şu şekilde. Aspiratör arkasına konulan buz kalıbı, aspiratörün dönmesi ile, arkasındaki soğuk havayı arkadan öne odanın içine doğru itecektir. Böylece, sürekli oda içi devir dayım ile, odada sıcak hava kalmayacaktır.

Eğer, elinizin altında Antalya buz firması yoksa, küçük buz kalıplarız bir örtüye serip aspiratörün arkasına koyabilirsiniz.