0 242 417 37 27 0 242 417 37 27

Suyun İnanılmaz Mucizesi

Suyun İnanılmaz Mucizesi

Suyun İnanılmaz Mucizesi

İki hidrojen bir oksijenden meydana gelen suyu keşfe hazır mısınız? Soğuk ortamda kristalleşip katılaşan, sıcak ortamda buharlaşan, diğer tüm elementlerin aksine ısındıkça hacmi küçülen su, insan vücudu için de son derece önemli.

Normalde, yanıcı bir element olan oksijen atomu, yakıcı bir element olan hidrojen atomuyla birleşiyor ve tamamen iki elementin de doğasına aykırı, söndürücü özellikte su bileşiği ortaya çıkıyor. Doğada hemen hemen her şeyde bulunan su, insan vücudunda da %70 oranlarında bulunuyor. Bu denli yüksek oranlarda bulunması, önemini zaten gösteriyor. İnsan iç dengesini (homeostaziyi) düzenleyen su, enzimlerin çalışması için de yegane gerekli bir mineral olma özelliğinde. Yemeklerden tad alabilmemiz için, dilimizdeki sıvı ortamda çözünmeleri, koku partikülleri ıslak ortamdan geçip, burun tarafından algılanabilmelidir. Suyun insan vücudu için sağladığı faydaları saymak için yüzlerce ciltlik ansiklopediler yetersiz kalır. Bu yüzden, suyun soğuk ortamda oluşturduğu, buz kristallerinin mucizesine değineceğiz.

Antalya buz temin edebileceğiniz herhangi bir firmadan aldığınız küre buzlar, oval yapısıyla insan vücudunda masaj yapılan bölgeye, canlılık ve tazelik verir. Buz kristali eridiğinde su minerali deriye serin serin değerek buradaki hücrelerin uyarılmasını sağlar. Bunun dışında, Antalya buz firmalarından temin edeceğiniz toz buzu, bir bez içerisinde morluklara kompress yaptığınızda morlukları aldıkları bilinmektedir. Bu da gene suyun mucizevi yapısından kaynaklanan buzun bir özelliğidir. Son olarak, herhangi bir Antalya buz firmasından satın aldığınız kuru buzu, dordurmaya temas etmeden dondurma kabının içerisine koyarsanız, dondurmanın uzun süre erimeden kaldığını göreceksiniz. Tüm bunlar,  suyun kristalleşerek oluşturduğu buzun sağladığı eşsiz faydalardan sadece birkaçı.